O MNIE

SHOJIN

Shōjin Ryōri (精進料理) jest to nazwa roślinnej kuchni buddyjskiej, w której Shōjin oznacza wysiłek, siłę, energię i powstrzymywanie się od zła.

 

O MNIE

Cześć, jestem Shojin [wym. szodżin], a moje bardziej formalne imię to Ewa. Jestem trenerką personalną na diecie wegańskiej, która dąży do ciągłego poprawiania sprawności i umiejętności. Treningi personalne prowadzę oczywiście nie tylko dla wegan – nie ważne na jakiej jesteś diecie i jakie masz poglądy, potrenować zawsze warto :)

Kurs trenerski ukończyłam w  Instytucie Rozwoju Trenerów Personalnych Fit-Academy, a obecnie stawiam przede wszystkim na własny rozwój, ukierunkowany na konkretniejsze specjalizacje trenerskie.

Oprócz dziesiątek przeczytanych książek o odżywianiu i udziału w wykładach, szkoliłam się także z układania i komponowania diety wegańskiej u dietetyk Darii Łukowskiej oraz na szkoleniu Akademii Dietetyki Sportowej z Damianem Parolem. Jestem także Raw Food Nutritionist, po ukończeniu kursu z zakresu surowego weganizmu.


Chcesz ze mną trenować? Potrzebujesz wegańskiego lub raw wegańskiego planu żywieniowego? Odsyłam do zakładki Treningi Personalne, Współpraca on-line oraz kontakt.

 

Szkolenia, kursy, warsztaty:
  • Trener Personalny i Instruktor Siłowni – Instytut Rozwoju Trenerów Personalnych Fit-Academy (2017)
  • Komponowanie diety wegańskiej / Dieta roślinna dla osób trenujących – Indywidualne szkolenie u dietetyk Darii Łukowskiej (2017)
  • Raw Food Nutritionist – Centre of Excellence / International Alliance of Holistic Therapists (2017)
  • Dieta roślinna w sporcie – prow. dr Damian Parol, Akademia Dietetyki Sportowej (2017)
  • Holistyczne podejście do treningu – Akademia Ajwen, prow. Piotr Sporek (2017)
  • Anatomiczne i fizjologiczne aspekty treningu sportowego – Akademia Ajwen, prow. Piotr Sporek (2017)
  • Stanie na rękach (warsztaty) – Ghetto Workout (2018)

Trenerskie-all

 

Trochę szerzej o mnie..

SPORT

Sport towarzyszy mi niemal od zawsze. Od najmłodszych lat mama – nauczycielka Wychowania Fizycznego – zaszczepiała we mnie pasję do wszelkich sportów i aktywnego spędzania czasu. Wśród wielu dyscyplin, z którymi miałam styczność, od dzieciństwa nieustannie ogromnym zamiłowaniem darzę miejskie/uliczne sporty ekstremalne (deska, rolki). Będąc w Sportowym Gimnazjum przez 3 lata trenowałam także w klubie koszykówkę.

Studiowałam Turystykę i Rekreację na warszawskim AWFie, jednak po jakimś czasie porzuciłam te studia – rozczarował mnie głównie brak sportu na tym kierunku. Studiowałam także Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim, spędziłam rok w Szkole Muzycznej, a po przygodach ze studiami moja ścieżka znowu skierowała się w sportową stronę.. ..i na niej już zostałam. Zafascynowałam się trenowaniem wytrzymałości, sprawności i treningiem siłowym. Od I edycji Biegu Wegańskiego na 10 kilometrów, w którym wzięłam udział, zaczęłam także sporadycznie biegać dla przyjemności, kondycji i nieustannie biegam w każdej kolejnej edycji tego wydarzenia.

Moje treningi opierają się głównie o kalistenikę, Street Workout i inspirację Crossfitem. Trenuję wytrzymałość, siłę, sprawność i przede wszystkim.. ..po prostu dobrze się bawię i ćwiczę to, co lubię. Kiedy tylko mogę to poruszam się na deskorolce, do której powróciłam po latach oraz freeskatingowo na rolkach

shojinsquareminiblog-side

 

 

ODŻYWIANIE

Po kilku bezmięsnych (ale nie wegetariańskich) latach zaczęłam poznawać wegański styl życia i 31 grudnia 2010 roku zostałam weganką. Nieco ponad rok później zaczęłam się odżywiać witariańsko i przez niespełna 6 lat odżywiałam się całkowicie na surowo. Po tych kilku latach doświadczeń wróciłam jednak do zbilansowanej, nierestrykcyjnej diety wegańskiej. Bazuję także na systemie odżywiania Intermittent Fasting, który naturalnie mi przyszedł przy moim trybie życia i wygodzie.

Całe życie wolna od wszelkich używek. Kiedy w okolicach 2006 roku zaczęłam się interesować sceną hardcore, to automatycznie dołączyłam do grona Straight Edge. Alkohol, papierosy i inne narkotyki – stanowcze NIE.

 

_DSC8699xx

 

_DSC8695xxs

20180503_151845fff

shoobulwary

feeejjjbb


..i śmiechowy bonusik (tylko z dźwiękiem ;))

Share Button