Wegańskie soczewki kontaktowe DaySoft – nie testowane na zwierzętach

(Aktualizacja: 28.12.2017)
Soczewki kontaktowe nie testowane na zwierzętach – tak, one istnieją!

Jak wiadomo – wszelkie powszechnie dostępne u nas soczewki kontaktowe należą do koncernów testujących na zwierzętach.

 

..ale jednak! Jest w UK firma, która oferuje nam nie testowane na zwierzętach szkła kontaktowe – DaySoft! Oczywiście nie zawierają też jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego, więc są wegańskie.

_DSC6221bb

_DSC6231bb
 
Odpowiedź na maila, którego wysłałam do DaySoft, aby się upewnić co do stanowiska firmy odnośnie testów na zwierzętach:
OdpowiedzDaySoft
 
ZAMÓWIENIA

DaySoft oferuje soczewki jednodniowe w opcji SILK Solution oraz CLASSIC Solution. Podczas zakupu na stronie system automatycznie dopasuje jeden z tych rodzajów na podstawie informacji o soczewkach, które były noszone do tej pory.

Opłaty dokonuje się za pomocą karty kredytowej/debetowej (np. Visa czy MasterCard) – czyli powszechnie dostępna opcja w wielu sklepach internetowych. Nikt nie powinien mieć z tym problemów, bo to jedna z najprostszych form płatności w Internecie. Przewalutowanie następuje automatycznie.

Podczas pierwszego zamówienia system utworzy konto użytkownika, w którym automatycznie będą zapamiętane soczewki z wybraną korekcją do kolejnych zakupów. Można tam także wybrać czas, kiedy system wyśle nam przypomnienie o zakupie kolejnych opakowań soczewek.

dayy
 
CENY I OPAKOWANIA

Każde opakowanie DaySoft zawiera 32 sztuki soczewek i jego koszt to €7,49 . Minimalne zamówienie to dwa box’y (€12,98 Euro) czyli miesięczny zapas soczewek na każde oko (64 soczewki).

Cena jest rewelacyjna w porównaniu z powszechnie dostępnymi u nas soczewkami jednodniowymi. Jednak korzystnie wypada także w porównaniu z lepszymi soczewkami miesięcznymi czy dwutygodniowymi. Odpada nam tu także zakup płynu do czyszczenia i przechowywania soczewek.

_DSC6227bb
 
DOSTĘPNE MOCE

Soczewki DaySoft można nabyć z korekcją:
od -12.50 do + 8.00 (co 0.25 dioptrii)

Co może być istotne dla niektórych osób: DaySoft nie są dostępne w wersji torycznej!

 

WYSYŁKA

Soczewki DaySoft można zamówić niemalże z każdego kraju. Najtańsza wysyłka do Polski to koszt €1 za każdy box – u nas realizowana przez Pocztę Polską, jako przesyłka nierejestrowana, która wrzucana jest do skrzynki.

Przesyłka powinna dotrzeć w przeciągu 7-10 dni roboczych. Jednak okazuje się, że często trwa to i krócej.

kom
 
ZWROTY I WAŻNE INFORMACJE

Polityka DaySoft gwarantuje także opcję money-back, czyli zwrot pieniędzy za wykorzystane soczewki (do 7 par), jeżeli nie spełnią one oczekiwań klienta.

 

JAKOŚĆ I KOMFORT SOCZEWEK

Soczewki DaySoft w moim odczuciu niczym się nie różniły od soczewek iWear, Air Optix, Soflens, Biomedics, czy Acuvue Oasys, jeśli chodzi o komfort noszenia. Mają wysoką przepuszczalność tlenu (26 Dk), która spokojnie przekracza wystarczający dla zdrowia oczu wymóg 20 Dk.

Na pewno dużym plusem wszelkich soczewek jednodniowych jest brak konieczności dodatkowej pielęgnacji. Codziennie zakładamy nowe, idealnie czyste soczewki, które pod koniec dnia wyrzucamy (choć 60 soczewek w miesiącu jest pewnie nieco mniej ekologiczne, niż dwie – mnie to jednak nie razi). Nie trzeba się martwić czyszczeniem, płynami i pozostałościami po czarnej kredce do oczu.

Soczewki jak soczewki. W moim odczuciu spełniały wszystkie potrzeby i wymagania. Nie czuć ich w trakcie noszenia i zapewniają zdrowy sposób korekcji wady wzroku. Jednak to jest oczywiście sprawa indywidualna i nie każdemu może odpowiadać to rozwiązanie. 

Niestety mają jedną kluczową wadę, z powodu, której ja musiałam z nich zrezygnować – nie są dostępne w wersji torycznej. Zatem osoby z astygmatyzmem, który wymaga korekcji, niestety póki co nie znajdą tutaj opcji dla siebie. I ja do tych osób niestety także należę.

Na pewno warto przetestować i samemu się przekonać, czy te soczewki odpowiadają danej osobie.

Share Button
  • (Visited 2 263 times, 1 visits today)